Kodėl reikia šiltinti pamatus?
Pamatai — kiekvieno statinio pagrindas. Jų eksploatavimo metu veikia ne tik išorinės apkrovos, bet ir paties statinio svoris. Būtent, todėl pamatams skiriamas ypatingas dėmesys, negailint nei laiko, nei pinigų.  Jei laiku nebus pasirūpinta namo cokolio hidroizoliacija ir apšiltinimu, jei jis nebus apsaugotas nuo agresyvaus įvairių veiksnių poveikio, netgi, pati tvirčiausia konstrukcija gan greitai neteks savo  patvarumo ir patikimumo.
Pagrindinė grėsmė — vanduo. Dėl temperatūros perkričių tarpusezonio ir žiemos metu gruntiniai vandenys tai užšala, tai atitirpsta, sukeldami statinio pagrindą stipriai veikiančias apkrovas. Jei nebus įrengta išorinė statinio pamatų hidroizoliacija ar jie nebus apšiltinti  iš išorės, anksčiau ar vėliau dėl drėgmės poveikio atsiras įtrūkimai. Norint to išvengti, užtenka pasirūpinti keliomis paprastomis priemonėmis:
– suformuoti drenažinį smėlio sluoksnį ne mažesnį kaip 1 m;
– pakloti drenažą gruntiniams vandenims, jei sklypo dirvožemis labai šlapias;
– padengti kokybiška hidroizoliacija ir apšiltinti namo pamatus per visą perimetrą.

Pamatų šiltinimas, ilgina namo eksploatacinį laiką ir gali padėti Išvengti grunto įšalimo. Namo cokolio šiltinimas sumažina šilumos nuostolius ir apsaugo juos nuo suirimo! Apie cokolio šiltinimą pirmiausia susimąsto tie, kurie siekia patikimai apsaugoti jį nuo dirvožemio įšalo. Visgi,  svarbus vaidmuo tenka ir šilumos sąnaudų mažinimui — pagal statistinius duomenis, būtent, per mažaaukščio namo pamatus netenkama 10-15% šilumos energijos.
Rūpintis namo šiltinimu reikia jo statybos metu, teikiant pirmenybę medžiagai ne tik turinčiai žemą šiluminį laidumą, bet ir atspariai drėgmei bei agresyvios aplinkos poveikiui. Visomis šiomis savybėmis pasižymi uždarų putų poliuretanas, kuris purškiamas tiesiai ant pamatų. Taupomos lėšos, nes nebereikia tvirtinimo elementų.

Pagrindiniai poliuretano putų privalumai šiltinant pamatus:
– formuojama vientisa monolitinė danga. 100% hermetizuojamos visos siūlės ir plyšiai per visą pamatų paviršių;
– techniškai galimas bet koks dangos storis;
– ši medžiaga papildomai netvirtinama, nesusidaro šalčio tilteliai;
– geras medžiagos sukibimas su visomis statybinėmis medžiagomis, galima apipurkšti įvairios formos pamatus, įrengtus iš įvairiausių medžiagų (išlietus, blokinius, mūrytus t.t.);
– pamatų šiltinimo darbai atliekami greitai;
– poliuretanas — ekologiškai švari medžiaga, nepalaikanti degimo;

Laiku atlikę pamatų (cokolio) šiltinimą iš išorės, apsaugosite juos nuo ardančio vandens ir šalčio  poveikio bei užkirsite kelią grybelio ir pelėsių atsiradimui.

Dėl šiltinimo technologijos parinkimo Jūsų statomam ar renovuojamam objektui, susisiekite su mumis telefonu 8 606 80837.

Mes visada atsakingai įvertiname savo klientų poreikius, numatome darbų sudėtingumą ir pagal tai nustatome tinkamiausią kainą. Jei Jums reikalingi kokybiškai atlikti darbai ar turite klausimų, susisiekite su mumis.